Nowości i wydarzenia

Obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji w zakresie ochrony radiologicznej.
DATA PUBLIKACJI: 2022-08-11

Czy wiecie, że biorąc udział w konferencji spełniacie obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji w zakresie ochrony radiologicznej pacjenta? Wynika to dokładnie z Art. 33n Ustawy Prawo Atomowe.


Przypominamy, że od września 2019 roku nie trzeba robić kursu ORP aby spełnić wymagania ustawy. Można też brać udział w konferencjach.
Za każdy udział w konferencji związanej z radiologią uczestnik uzyskuje 5 punktów szkoleniowych. Uzyskanie 20 punktów szkoleniowych jest równoznaczne ze zdanie kursu ochrony radiologicznej pacjenta.
A wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają te kursy ORP. 
Więc zamiast kolejny raz wysłuchiwać na kursie ORP o budowie atomu, o podstawach wytwarzania promieniowania, o oddziaływaniu promieniowania jonizującego na człowieka.
Zapisz się na konferencje by poszerzyć swoja wiedzę i poznać ciekawych ludzi.
Rejestracja i szczegóły na stronie pste.sorga.pl
Na koniec dodamy ciekawostkę. Udział w naszych 4 konferencjach online wyjdzie taniej i lepiej niż niejeden kurs ORP.
Pozdrawiamy
Polskie Stowarzyszenie Techników Elektroradiologii
PS. Już niebawem przekażemy pierwsze tematy z naszego programu konferencji, bądźcie czujni.