Nowości i wydarzenia

Kongres ISRRT
DATA PUBLIKACJI: 2021-08-23

Światowy kongres ISRRT za nami

W dniach 20-22 sierpnia 2021 odbył się Światowy Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Radiograferów i Techników Radiografii, którego jako PSTE jesteśmy częścią.

Przez niesprzyjające warunki epidemiologiczne kongres obył się w wersji zdalnej, nie jak pierwotnie planowano w Dublinie. Zaistniała sytuacja ma jednak tą zaletę, że wszystkie wydarzenia były nagrywane, co pozwala uczestnikom na udział w tych wykładach i prelekcjach, które odbywały się w jednym czasie.

Kongres zapoczątkowała ceremonia otwarcia z tradycyjnym zapaleniam globusa oraz ciekawym programem artystycznym.  Podczas tej części w piękny sposób upamiętniono niedawno zmarłego dr Johna Stowe, zaangażowanego w działalność na rzecz elektroradiologów, zasłużonego pracownika Univeristy College Dublin.

Pierwszy dzień kongresu przeznaczono na pouczające warsztaty z zakresu wskazań do badań obrazowych. Uczestnicy kongresu aktywnie podejmowali decyzje, czy w przypadku danego przypadku klinicznego proponowane badanie obrazowe jest zgodne z najlepszym interesem pacjenta i aktualnymi wytycznymi.

Sesje weekendowe obfitowały w ciekawe prelekcje prezentowane przez znakomitych specjalistów z zakresu tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, rentgenografii, ultrasonografii, ochrony radiologicznej, radioterapii, medycyny nuklearnej, a także z zakresu edukacji i zastosowania sztucznej inteligencji.


Mimo utrudnionej formy kontaktu z odbiorcami toczyliśmy odkrywcze i rozwijające dyskusje. 

Międzynarodowy Kongres ISRRT nie mógłby się w tym roku odbyć, gdyby nie wsparcie naszych przyjaciół z Irish Institute of Radiography and Radiation Therapy.

Wszystkim prelegentom i uczestnikom gratulujemy tak wyjątkowego wydarzenia.